loader

İşitme Cihazınızın Kullanımı ve Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

işitme cihazı kullanımı ve bakımının nasıl olması gerektiği hakkında bilgi

İşitme Cihazınızın Kullanımı ve Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

İnsanların duyarak ve konuşarak iletişimi sosyal yaşam açısından oldukça önemlidir. Doğuştan ya da sonradan olsun işitememek kişilerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Herhangi bir şekilde düzeltilmediğinde, kişinin hayat içindeki iletişimi kopmaktadır. Hastalara işitme kaybını tekrar kazandırmanın bir yolu da işitme cihazı kullanmaktır. Firmamız 2005 yılından itibaren bu konuda en iyi ve en kapsamlı hizmeti vermek için çalışmaktadır. Bütün teknolojik ilerlemeleri takip ederek, kaliteli ve deneyimli teknik servisimizle güvenli adımlarla bu sektörde ilerlemekteyiz.

Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak en gelişmiş cihazlarımızla hizmet sunmaktayız. Düzenli bakım ve uygun kullanımla işitme cihazının ömrü uzatılabilmektedir. Uzman tarafından işitme cihazına nasıl bir bakım ve temizlik yapılması gerektiği anlatılacaktır. İşitme cihazı firmalarının verdikleri temizlik kitleri ile bu oldukça kolaylaşmaktadır. Bakım konusunda unutulmaması gereken en önemli şey işitme cihazının neme maruz kalarak ıslanmamasıdır. İşitme cihazının zarar görmemesi için, özel temizleme ve kurutma yöntemleri, kurutma tablet ve kutuları gibi yardımcı aparatlar geliştirilmiştir. İşitme cihazı ile birlikte kurutma kutusu, havalandırma pompası, batarya tester ve kulak kiri filtresi gibi yardımcı aksesuarlar verilmektedir. Öncelikle cihazın dış yüzü, dış etmenler nedeniyle oluşan kirden arındırmak için temiz ve kuru bir bezle silinmelidir. Kulakta oluşan kirler kulak kalıbının hortumunu tıkayabilmektedir. Bunu için firmanın verdiği yardımcı aletler kullanılarak kalıbın kanala açılan deliği temizlenmelidir. Çok kirli olduğu durumlarda ise, plastik tüpünü işitme cihazından ayırarak, kulak kalıplarını ılık sabunlu su ile narin ve yumuşak bir biçimde yıkayabiliriz. Mutlaka kuruduğundan emin olunca da cihaza takmalıyız. Bazı işitme cihazlarında olan filtrelerin de aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Cihaz kullanılmadığı zamanlarda pil kapağı açık olarak kuru ve sıcak olmayan bir yerde saklanmalıdır. Ayrıca muhafaza etmek için firmadan nem koruyucu tablet de alınabilmektedir. Açık uygulama olan cihazlarda bulunan kubbe ve tüplerin üç ya da dört ayda bir değiştirilmesi için firmaya başvurulması gerekmektedir.

İşitme cihazı tozlu ve kirli ortamlardan uzak tutulmalı, rutubetli ortamlarda bırakılmamalı, kesinlikle su değmemeli ve kulak kalıbı yıkanmalıdır. Cihazınızı 6 ayda bir firmamıza getirerek teknik servisimizden faydalanabilirsiniz. Firmamız müşterilerine aynı gün tamir, bakım ve işitme cihaz teslimi hizmeti sunmaktadır. Firmamızın ürün portföyünü ve teknik servis hizmetlerini web sitemizden görebilirsiniz.